Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 22 862 06 29 | kom. +48 698 620 629

    Serdecznie witamy Państwa na stronie internetowej naszego gabinetu. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na przygotowanie oferty specjalnie dla Państwa.

    Nasz gabinet stomatologiczny to przyjazne miejsce, gdzie pacjenci traktowani są indywidualnie. Wieloletnia praktyka, wiedza i umiejętności oraz najnowocześniejsze wyposażenie pozwala nam na świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym poziomie.

Dla rodziców

stomatologia dziecięca Warszawa, Tamara Chołast Za higienę jamy ustnej dziecka odpowiadają rodzice. Zachowanie rodziców odgrywa ogromną rolę w budowaniu nastawienia dziecka do leczenia. Dzieci podświadomie wyczuwają lęk rodziców. Wasze nastawienie powinno być więc pozytywne a sposób dobierania słownictwa ostrożny.

Przygotujcie dziecko do pierwszej wizyty

Zapoznajcie swojego malucha z funkcją zębów oraz rolą stomatologa. Jeśli Wasze dziecko jest młodsze, oglądaj z nim regularnie ząbki w lustrze i baw się w dentystę. Jeśli dziecko jest starsze, wytłumacz mu, że jeśli będzie spokojny na fotelu badanie będzie trwać krócej.

Unikajcie negatywnych skojarzeń

Często negatywne nastawienie do stomatologa wynika z niewłaściwych relacji rodziców lub innych dorosłych. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko bez strachu udało się do stomatologa nigdy nie opowiadaj przy nim o złych doznaniach, nie wspominaj o swoim strachu i bólu. Nie mów, że „nie będzie bolało", mów jedynie o pozytywnych rzeczach - „ciekawe, jak fajnie jest w środku", „zobaczymy, jak miła jest pani doktor"

Uprzedzajcie dziecko o wizycie wcześniej

Ważne jest, aby dziecko przychodziło do gabinetu wypoczęte oraz aby za długo nie czekało w poczekalni, dlatego prosimy o telefon przed wizyta, w przypadku opóźnienia wskazany jest spacer, a nie oczekiwanie w poczekalni.

Zacznijcie od wizyty adaptacyjnej

stomatologia dziecięca Warszawa Kontakt dziecka z gabinetem stomatologicznym najlepiej jest rozpocząć od wizyty kontrolnej. Pozwoli ona maluchowi lepiej zapoznać się z nowym miejscem. Stomatolodzy zalecają, aby miała ona miejsce nie później niż do 3. roku życia. Wizyta adaptacyjna powinna być bezbolesna - jeśli dziecko po raz pierwszy trafia do gabinetu z bolącym zębem, to nigdy już nie będzie kojarzyło wizyty u  stomatologa pozytywnie.

Zaplanujcie wizyty

Zachęcamy rodziców do umawiania małych dzieci na spotkania z dentystą w godzinach porannych, dzieci są wtedy bardziej chętne do współpracy i tolerancyjne na nowe doświadczenia. Dla dzieci uczących się, najbardziej wskazane są godziny popołudniowe, przed dodatkowymi zajęciami pozaszkolnymi, tak żeby dziecko nie przychodziło na wizytę zmęczone. Jeżeli czas oczekiwania w kolejce się przedłuży można zainteresować dziecko książeczką lub zabawką.

Nie zapomnijcie o nagrodzie

Najważniejszą rzeczą po leczeniu małego dziecka jest pochwała. Zawsze chwalcie swoje dziecko po wizycie! To pomoże zmotywować je do następnej wizyty. Jeśli mają Państwo taką możliwość, nagrodźcie dziecko za wizytę: podarujcie mu dyplom lub wybierzcie się z nim do kina. Taka nagroda stanowić będzie motywację do następnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.
ADRES:
Gabinet stomatologiczny
Tamara Chołast
ul. Zegadłowicza 1
01-214 Warszawa

GODZINY PRZYJĘĆ:
pon., śr., czw. w godz. 12-20
wt., pt. w godz. 8-16

KONTAKT:
email: stom-gab@wp.pl
tel. 22 862 06 29
kom. 69 862 06 29

copyright © Stom-gab.pl 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.