Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 22 862 06 29 | kom. +48 698 620 629

    Serdecznie witamy Państwa na stronie internetowej naszego gabinetu. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na przygotowanie oferty specjalnie dla Państwa.

    Nasz gabinet stomatologiczny to przyjazne miejsce, gdzie pacjenci traktowani są indywidualnie. Wieloletnia praktyka, wiedza i umiejętności oraz najnowocześniejsze wyposażenie pozwala nam na świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym poziomie.

Aktualności LECZENIE BIOLOGICZNE

LECZENIE BIOLOGICZNE

Miazga zęba odgrywa główną rolę w formowaniu i odżywianiu zębiny, jak również w procesach czuciowych i obronnych zębów. Zachowanie żywej i zdrowej miazgi zapewnia organizmowi barierę obronną, po której przerwaniu ząb może się stać potencjalnym ogniskiem zakażenia. Ochrona kompleksu miazgowo-zębinowego polega na wprowadzeniu w trakcie leczenia jednej lub kilku warstw wodorotlenku wapnia o właściwościach odontotropowych pomiędzy materiał odbudowujący a dno ubytku.

W leczeniu biologicznym miazgi oceny wyników leczenia dokonuje się na podstawie badania klinicznego i radiologicznego. Za pozytywny wynik leczenia uważa się dobry stan kliniczny zęba, prawidłową reakcję miazgi na stosowane bodźce, widoczny na rentgenogramie most zębinowy, a w zębach niedojrzałych - dalszy postęp w rozwoju korzenia. Most zębinowy można stwierdzić na rentgenogramie po 3-12 tygodniach, przy czym w zębach leczonych po urazach mechanicznych czas tworzenia mostu może być dłuższy.

Źródło: http://www.magazyn-stomatologiczny.pl/a1161/Leczenie-miazgi-zebow.html/m64

ADRES:
Gabinet stomatologiczny
Tamara Chołast
ul. Zegadłowicza 1
01-214 Warszawa

GODZINY PRZYJĘĆ:
pon., śr., czw. w godz. 12-20
wt., pt. w godz. 8-16

KONTAKT:
email: stom-gab@wp.pl
tel. 22 862 06 29
kom. 69 862 06 29

copyright © Stom-gab.pl 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.